Przedstawiciele Stowarzyszenia Ekonomiki Transportu (SET) wzięli udział w posiedzeniu sejmowej Podkomisji ds. Transportu Kolejowego i Poczty, podczas którego omówiono problematykę ograniczonej przepustowości sieci kolejowej z punktu widzenia konkurencyjności przewozów towarowych.

Podczas posiedzenia zaprezentowana została prezentacja przygotowana przez SET, pn. "Sieć PKP PLK - bariery dla ruchu towarowego, propozycje zmian". Wskazano w niej m.in. konkretne propozycje budowy nowych odcinków torów szlakowych, budowy fragmentów nowych linii ("łącznic" towarowych), wytyczenia nowych "korytarzy" dla przewozów towarowych czy też rozbudowy przejść granicznych na wschodzie Polski.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją - można ją pobrać TUTAJ. Zapraszamy również do obejrzenia nagrania z posiedzenia podkomisji - można je obejrzeć poniżej.

Stowarzyszenie Ekonomiki Transportu (SET)

Skwer Kardynała Wyszyńskiego 5/25

Tel. +48 609 025 897